Dodatki D: Prawa autorskie


Linki

Umieszczanie linków do moich stron ma moją milczącą aprobatę. Nie rozumiem dlaczego tak wielu ludzi uważa za grzeczne zadawanie pytań  dotyczących umieszczenia linków. Wręcz przeciwnie dostaję tyle takich próśb, iż osiąga to granice nonsensu.

Tekst

Strony są moją własnością intelektualną. Można ją kopiować i przekazywać nie zmodyfikowaną do użytku nie komercyjnego bez żadynch reakcji z mojej  strony. Każdy inny przypadek będzie rozstrzygany przez prawo autorskie a także sumienie.

Wejdź na moją  stronę domową  jeśli chcesz się ze mną skontaktować.


Zdjęcia

Zdjęcia które znajdują się w serwisie Nine Planets w większości pochodzą z NASA. Tutaj znajduje się nota autorskiej dotycząca  zdjęć   NASA (dotycząca części ale być może nie wszystkich jej zdjęć):
 Żadne prawo autorskie nie chroni tych zdjęć. Jeżeli jakaś rozpoznawana osoba znajduje się na zdjęciu to użycie go w celu komercyjnym jest pogwałceniem prawa . Te zdjęcia nie powinny być używane do żadnych celów komercyjnych, usług, produktów. Jednakże, zgodnie z prośbami zdjęcia te są czasem używane do promocji po wcześniejszym uzyskaniu zezwolenia od NASA.

National Aeronautics and Space Administration, Houston TX 77058

Kolejna nota z NASA:
Wszystkie obrazy pochodzące z NSSDC's Photo Gallery są własnością publiczną. Jako takie mogą być użytkowane do jakichkolwiek celów. Dodatkowo  powinno się powiadamiać NSSDC - jako dostawcę danych, gdy źródło obrazu jest opisane w tekście.
Sprawdź stronę NASA-na temat praw autorskich.

HST są z reguły w porządku, ale nie do użytku komercyjnego. Zobacz ich stronę praw autorskich.


Uczniowie i nauczyciele

Uważam, że zawsze jest w porządku używać moich materiałów  (NASA również) do projektów klasowychs.

Prawo

Tych z doświadczeniem prawnym zapraszam do zapoznania się Z materiałami dotyczącymi ochrony praw autorskich pochodzących z  Legal Information Institute of the Cornell Law School.
Contents ... Appendices ... Tech Help ... Copyright ... Author ... Host

Bill Arnett; last updated: 2000 Oct 26

oferty pracy > praca
hosting > domeny