Wstęp do The Nine Planets

   The Nine Planets  jest zbiorem informacji o Układzie Słonecznym,  zebranym do masowego użytku przy małym dodatku techniki. Nie ma potrzeby posiadania żadnych ekspertyz lub wiedzy; wszystkie techniczne i astronomiczne terminy znajdziecie Państwo w glosariuszu. Materiał ten powinien być znajomy dla astronomów czy naukowców zajmujących się planetami aczkolwiek mogą tu znaleźć wiele ciekawostek

   Dokument ten składa się z około 100 stron WWW, każda z nich dotyczy innego ciała w Układzie Słonecznym. Każda że stron posiada:

   By szczerze ocenić tytuł "Multimedialna Podróż", zawarliśmy również:

   Znajduje się tam kilka innych stron: na temat pojazdów kosmicznych, glosariusz, lista zdjęć dostępnych w Internecie, trochę historii, kilka stron danych a także specjalna prośba o wsparcie dla programów kosmicznych.

   Strony są zorganizowane w sposób hierarchiczny oparty na relacjach obiekt-satelita. W dodatkach znajduje się wiele hiperłącz uruchamiających interaktywną przeglądarkę umożliwiającą oglądanie stron na wiele sposobów. (jeśli się zgubisz zawsze możesz wrócić do strony "zawartość".)

   Na dole każdej strony znajdują się linki do powiązanych stron . Aby zwiedzić kolejne ciało w określonym porządku Układu Słonecznego powinieneś wybrać link zaraz po prawej stronie nazwy strony na której obecnie się znajdujesz Zawsze możesz powrócić do wcześniejszej strony, strony głównej, zawartości, lub stronęz danymi szczegółowymi danymi.

   Wybrałem dziesięć najbardziej interesujących obiektów i umieściłem je w Express Tour. Jeśli nie masz czasu na pełne zwiedzanie to nie możesz tego pominąć.

Jeśli zaś chcesz poczytać stronę w trybie offline lub poprostu dowiedzieć się jeszcze więcej  wejdź do The Nine Planets Bookstore.


Poradnik

Wiele ze zdjęć będzie wyglądać dużo lepiej jeśli Twój system będzie mieć ustawioną głębię kolorów na przynamniej 16 na pixel.

Jeśli masz problem z oglądaniem czegoś zobacz dodatek  Pomoc techniczna znajdziesz tam kilka porad.

Będzie to działać dużo lepiej (dla Ciebie i dla wszystkich) jeśli użyjesz najbliższego sobie mirror site.

Inne informacje na temat Układu Słonecznego

Jest parę innych zbiorów informacji na temat Układu Słonecznego dostępnym na "World Wide Web": Część o zdjęć pochodzi z tej z tych źródeł szczególnie z dwóch pierwszych. Bez ich wysiłków i wysiłków naukowców i inżynierów z NASA i JPL stworzenie tej strony byłoby niemożliwe.

Inne Astronomiczne Strony 


Gdzie iść później

Całościowa wycieczka kończy się podsumowanie (lub jeśli się śpieszysz wybierz Express Tour). Nazwy na dole każdej ze strony dają dostęp do następnego ze światów w pełnej wyciecze i innych powiązanych stron; ikonki dają dostęp to tablicy zawartości, strony z danymi, i strony domowej.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, proszę użyj najbliższego sobie mirror site.

Contents ... Introduction ... Overview ... Sun ... Data Host


Bill Arnett; last updated: 2001 Oct 18

oferty pracy > praca
hosting > domeny